SANAL AHŞAP BOYAMA KURSU

2007-03-19 02:32:00

                                                  

         Bu gün sizlere başarı yolunda bir adım atmış, kısa sürede bu başarısının karşılığını almaya başlamış genç bir hanımdan arkadaşımızdan söz edeceğiz.

 

         İnternette kadınlara yönelik siteleri dolaşırken genç anneler için hazırlanmış bir site çıktı karşımıza. Bu sitenin ismi www.hunerliannem.com”.

       Siteyi incelediğimizde hamilelik döneminden başlayarak doğum sonrası ve çocuk büyütme süreçleriyle ilgili çok yararlı bilgiler veren bu site ilgimizi çekti. Site sadece bu bilgilerle kalmayıp köşe yazıları, çeşitli elişi modelleri de eklemiş anasayfasına. Bizim anasayfada en çok ilgimizi çeken ahşap boyama kursu oldu. Sanal bir ortamda ahşap boyama kursu nasıl olur dedik ve bu bölümü inceledik. Sonra kursu veren genç annemizin forumdaki rumuzunun Pumpuliçe olduğunu öğrendik.  Kendisiyle hemen iletişime geçtik ve küçük bir söyleşide bulunduk.

 

       —Merhaba Pumpuliçe.

       —Merhaba.

       —Biraz kendinizden söz eder misiniz?

      ---Ben ev hanımıyım. 24 yaşındayım ve bir çocuk annesiyim. Çok yakında bir bebeğimiz daha gelecek dünyaya. Yaşamımı eşime ve kızıma adadım. Mutlu bir evliliğim var.  Bilgisayar başında vakit geçirmeyi, el sanatlarıyla uğraşmayı çok seviyorum.

       —Forumdaki rumuzunuz Pumpuliçe çok ilginç geldi bana. Bunun bir anlamı var mı?

      —Evet. Arnavutçada Pumpuliçe “KÜÇÜK KUZU” anlamına geliyor. Çocukken, babam beni Pumpuliçem diye severdi. Koca kadın oldum hala aynı şeyi söylüyor.

      —Öncelikle böyle bir çalışma içine girdiğiniz için sizi tebrik ediyoruz. “SANAL BOYAMA KURSU” fikri nasıl doğdu?

      —El sanatlarıyla uğraşmayı sevdiğimden  www.hunerliannem.com da becerilirimi forum üyeleriyle paylaşmaya karar verdim. Kurslara başladık. İlk zamanlar katılım azdı ve katılımcılar bu kursa pek sıcak bakmamışlardı. Sonraları ciddi çalışmalarımızı gördüklerinde katılım arttı. Bu memnun edici oldu benim için.

       —Çalışmalarınızı nasıl yürütüyorsunuz, aşamaları nasıl oluşturuyorsunuz?

      —Her hafta Perşembe günü öğlen zamanı derslerimiz başlıyor. Ben hem forumda yazıyla anlatıyorum hem de video. gösterimleriyle dersi aşama aşama canlı olarak sunuyorum. Daha yeni başladık, buna rağmen katılımcılar çok güzel eserler çıkardı ortaya.

      —Sizi ve katılımcıları tebrik ediyorum sevgili Pumpuliçe.

     —Teşekkür edrim. Kurslarımız çok neşeli ve eğlenceli geçiyor. Ben yapamam diyenler bile başarılı oluyor ve kurs gününü iple çekiyorlar. Ayrıca buradaki koşuşturmalarım beni günlük stresten uzaklaştırıyor.

      —Katılmak isteyenlere buradan duyuru yapmak ister misiniz?

     —Tabii…  Sevgili hanımlar. Siz de evinizde oturduğunuz yerden ahşap boyanma yapmayı öğrenmek istiyorsanız www.hunerliannem.com sitesine girip forumlara üye olun ve kurslarımıza katılın.

     —Sevgili Pumpuliçe. Bu neşeli söyleşi için size teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını  diliyorum.

     —Ben de kursumuzu ve sitemizi tanıtma olanağı verdiği için OKUMACA DERGİSİNE teşekkür ediyorum. Buradan tüm hanımların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

 

 

AHŞAP BOYAMA SINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN SEREN'İN YAPTIĞI İLK TEPSİ ÇALIŞMASI . ELLERİNE SAĞLIK SEREN. ÇOK GÜZEL OLMUŞ. SENİ KUTLUYORUZ 

 

 

BU GÜZEL KUTU AHŞAP BOYAMA ÖĞRETMENİMİZ PUMPULİÇENİN YAPTIĞI BİR ÇALIŞMA.

                                                     

 

BU HARİKA DAMACANA KABI BOYAMASI YİNE ÖĞRETMENİMİZ PUMPULİÇE TARAFINDAN YAPILMIŞ. DEKORATİF VE ESTETİK BİR GÖRÜNÜM KATMIŞ MUTFAĞINA.

 

ELLERİNE SAĞLIK PUMPULİÇE

 

967
0
0
Yorum Yaz